1999 M. NOMINACIJA • GERIAUSIAS KAIMO FOLKLORO ANSAMBLIS IR VADOVAS

Lazdinių-Adutiškio folkloro ansamblis

Vadovė Palmira KRIVICKIENĖ

 

Lazdinių-Adutiškio folkloro ansamblis nuo 1969 metų nuėjo ilgą kūrybinės veiklos kelią. Jo repertuare daugiau nei 120 dainų, ratelių, šokių. Visa tai perimta iš pateikėjų. Be šio ansamblio neapsieina šventės Švenčionių rajone, koncertuota Lietuvos miestuose, dainų šventėse Rusijoje, Estijoje, Baltarusijoje. Daug ansamblio dainų, instrumentinės muzikos įrašyta Lietuvos radijuje, Vilniaus plokštelių studijoje. Ansamblio repertuaro įrašai saugomi svarbiausiuose Lietuvos folkloro archyvuose. Ansamblio atliekamos įrašytos į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą.
Visa jų veikla buvo įvertinta „Aukso paukštės“ nominacija. Lazdinių-Adutiškio folkloro ansamblis šiuo metu vienintelis Lietuvoje išlikęs ansamblis, perėmęs sutartinių atlikimą iš pateikėjų.

Nemažai apdovanojimų pelnė ir ansamblio vadovė, mokytoja Palmira Krivickienė. 2003 m. jai buvo įteikta II laipsnio Kunigaikščio Gedimino nominacija už pasiekimus žmogiškojo kapitalo ugdymo srityje, 2004 m. ji buvo apdovanota Didžiojo Kunigaikščio Gedimino ordino medaliu, o 2006 m. tapo Lietuvos žemės ūkio ministerijos skelbto konkurso „Lietuvos kaimo spindulys 2005″ laureate ir buvo apdovanota diplomu bei „Gerumo angelu“.

Vaizdo įrašas iš ansamblio archyvų