2010 M. NOMINACIJA • GERIAUSIAS DAINŲ IR ŠOKIŲ ANSAMBLIS IR VADOVAS

Švenčionių kultūros centro dainų ir šokių ansamblis „Aukštaitija“

Ansamblio vadovas Aurimas Baliukonis, choreografė Jolanta RAZMIENĖ, orkestro vadovė Virginija BERŽINSKIENĖ, choro vadovė Virginija INDRIŪNIENĖ

 

Dainų ir šokių ansamblis „Aukštaitija” susikūrė 1978 m. Ansamblį sudaro choras, choreografinė grupė, liaudies muzikos instrumentų grupė. Ansamblio vadovas Aurimas Baliukonis, choreografė Jolanta Razmienė, choro vadovė Virginija Indriūnienė, orkestro vadovė Virginija Beržinskienė. Repertuare vyrauja tiek profesionali lietuvių kompozitorių kūryba, tiek harmonizuotos liaudies dainos, instrumentiniai kūriniai.
Ansamblio nariai – įvairių profesijų žmonės: kultūros darbuotojai, medikai, pedagogai ir moksleiviai. Meilė dainai, muzikai ir šokiui subūrė skirtingo amžiaus žmones į vieną kolektyvą. Ansambliečiai vilki pagal žinomų dailininkų sukurtus eskizus išaustais tautiniais drabužiais. Liaudies muzikos orkestras groja tradiciniais muzikos instrumentais.
Kolektyvas nuo susikūrimo dalyvauja visose Lietuvos dainų šventėse, dažnai koncertuoja ne tik didesniuose rajono, bet ir daugelyje respublikinių bei tarptautinių renginių: tarptautiniame liaudiškos muzikos ir šokio festivalyje „Ežerų sietuva”, tarptautiniame meno festivalyje „Pasigavau žuvelę”, respublikinėse rudens šventėse „Jievaro sodai” Panevėžyje ir „Jievaro tiltas” Utenoje, Vilniaus apskrities šventėse „Vilnijos vainikas”. 2010 m. liaudiškų šokių ansamblių ir dainų ir šokių ansamblių konkurse „Kadagys“ ansamblis apdovanotas antrojo laipsnio diplomu.
„Aukštaitija“ su savo koncertinėmis programomis lankėsi Vokietijoje, Ukrainoje, Bulgarijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Vengrijoje, Čekijoje ir Slovakijoje, Italijoje, Austrijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Kroatijoje.

Vaizdo įrašas iš ansamblio archyvų